Vaimne keskkond on õppimise alus, kuid ka füüsiline ruum mõjutab õpimotivatsiooni ja tulemusi. Uuringud näitavad, et ka väikesed muudatused õpiruumis võivad oluliselt parandada õppimist.
Õpetame, kuidas rakendada avatud ruumi põhimõtteid, et toetada õpilaste individuaalset õppimist ja koostöist õpetamist. Lisaks pakume nõustamisteenust, et kujundada 21. sajandi põhimõtetest lähtuv õpiruum.
Koolitus- ja nõustamisteenuse kujundame lähtuvalt koolipere vajadustest. Nii soovitakse mõnikord õpetajaskonnaga läbi proovida õppimine/õpetamine avatud õpiruumis/-tsoonides ja lõimida seda enda õppekorraldusse. Teinekord jällegi kavandada meie kaasabil mõnd temaatilist korrust, klassiruumi või läbi viia koolituspäevi, mille kaudu kaasatakse õpiruumi loomesse kogu koolipere.
Aitame planeerida ja kujundada õpiruume, viia läbi praktilisi koolitusi või kaasata kogu koolipere avatud õpiruumi loomisesse. Ka väikese eelarve korral leiame loovaid lahendusi, et rakendada elulist õpet ja muuta koolikeskkond veelgi inspireerivamaks. Meie vaatame õpiruumi kui õppimist toetavat keskkonda ja kui on vajadus, kaasame ka arhitekti.
Meie pakutavad lahendused muudavad õppimise põnevaks ja tulemuslikuks nii õpilastele kui ka õpetajatele. Loo oma koolist õppimise keskus ja võta meiega ühendust!
Töötati välja palju kasulikke plaane, milledest esimesi ideid kohe teostama hakatakse - alati pole esmaste sammude kavandamiseks vaja üüratut eelarvet ja pisemadki sammud võivad anda hüppelaua õppesisu arenguks. Võõrkeelte õpetajad mõtlesid välja palju lahendusi "rääkivateks seinteks ja põrandateks", mis aitavad kinnistada õpitut. Matemaatikud fokusseerisid oma plaani koostöisele õpetamisele, mis leevendab ka praktilise elu probleeme nagu tundide asendamine. Õpilased üllatasid oma efektiivsusega - ideid, mis muudavad rekreatsioonialad mugavamaks, koostöisemaks ning kasulikumaks, tuli nagu Vändrast saelaudu.
Kooliruumi õpiruumi arendusplaan kestis u pool aastat. Koolijuht Andres Pajula oli seisukohal, et ainult kellegi poolt projekteeritud ja kaasajastatud koolimajast ei piisa, vaid see peab olema kavandatud koostöös kooliperega ning toetama õppesisu arengut. Seega esimesel kohtumisel sai kogu õpetajaskond mõtestada 21. õpiruumi kontseptsiooni, uurida teaduspõhiseid lähenemisi ja häid praktikaid.
Edasi kavandasime juba reaalseid projekte väiksemates tiimides, sh õpilastega. Suur rõõm oli, et protsessi jooksul kavandati ka iseseisvalt heade praktikate vaatlemist ja kogemustevahetusi teistes koolides.
Nägime õhinat...
Isegi kui tegemist on vaid lühikese ja ülevaatliku koolitusega õpiruumi mõtestamiseks ja baasteooria käsitlemiseks, loome keskkonna, mis lähtub 21. sajandi õpiruumi põhimõtetest. Seega ära ehmu, kui meil on kaasas mitu kasti ja kohvrit asju ja kui soovime lühikese koolituse läbiviimiseks vähemalt ühe tunni ettevalmistusaega - teeme seda, millest räägime!